تبلیغات
خبری و تحلیلی - برگزاری نخستین مانور شکستن سد در زنجان
خبری و تحلیلی

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

برگزاری نخستین مانور شکستن سد در زنجان

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار زنجان خبر داد
برگزاری نخستین مانور شکستن سد در زنجان

خبرگزاری فارس: معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار زنجان گفت: نخستین مانور شکستن سد در شهرستان زنجان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری نخستین مانور شکستن سد در زنجان

محمد رضا براتی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر سد تهم یکی از بزرگترین سدهای موجود در استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز مانوری در زمینه شکسته شدن سد در استان برگزار نشده است، اضافه کرد: برگزاری این مانور موجب آمادگی دستگا‌ه‌های اجرایی شهرستان در بخش‌های مختلف می‌شود.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار زنجان با اشاره به اینکه سر ریز شدن سد موجب تبعاتی برای زمین‌های اطراف این سد می‌شود، اضافه کرد: برگزاری این مانور موجب هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با حوادث در این زمینه می‌شود.

وی تصریح کرد: هر حادثه و اتفاق طبیعی دارای یک شگرد خاص است که باید آمادگی لازم در این زمینه در دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود.

براتی در ادامه با اشاره به اینکه سر ریز شدن سد موجب تخریباتی در اطراف سد می‌شود، اضافه کرد: نحوه مقابله با تخریب سد و اینکه تخریب سد موجب از بین رفتن چه تعداد واحدهای مسکونی می‌شود، از اهدافی است که در برگزاری مانور تخریب سد مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان زنجان پر جمعیت‌ترین شهرستان استان است، افزود: اینکه شکستن سد موجب تخریب تا چه شعاعی می‌شود، نیز از موضوعاتی است که در برگزاری این مانور مورد توجه قرار گرفته است.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار زنجان با اشاره به اینکه میزان از بین رفتن تاسیسات زیربنایی یکی از اهداف برگزاری این مانور است، اضافه کرد: اینکه دستگاه‌های اجرایی راه‌های مقابله با این گونه حوادث را یاد بگیرند از دیگر موضوعاتی است که در برگزاری این مانور مورد نظر مسئولان اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه پس از برگزاری مانور پیشنهادات در راستای برگزاری مانور مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: در اصل مانور آغازی برای مقابله و آمادگی در برابر حادثه است.

براتی اذعان داشت: در برگزاری مانورهای مختلف همه دستگاه‌های عضو در شورای هماهنگی مدیریت بحران شرکت داشته و آمادگی خود را در زمینه مقابله با حادثه شکست سد مورد سنجش قرار می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه‌خیز بودن استان زنجان و اینکه وقوع حوادث در استان زنجان سال به سال افزایش پیدا می‌کند، ادامه داد: همین امر اهمیت ایجاد آمادگی در دستگاه‌های مختلف برای مقابله با بحران و حوادث مختلف را بیشتر می‌کند.

انتهای پیام/س10

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مینا ب

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان